İkram Görevlisi

YEDİTEPE TEMİZLİK

İkram Görevlisi düzenleyeceğiniz organizasyonlar ve fuarlar için çeşitli elemanlara ihtiyaç duyarsınız. Bu tip organizasyonlarda aranan elemanlardan biride ikram görevlileridir. İkram görevlisi her yerde aranan bir eleman türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu iş geçici olarak yapılan bir iş türü gibi dursada aslında şirketler ve ofisler için aranan en önemli personellerden biridir. Genellikle ofis içinde gelen müşterilere ve misairlere çay ve kahve gibi ürünleri sunmakla görevlendirilen bu personel kalıcı olarak çalışmaya niyeti varsa iş yerlerinde bir ofis elamanı olarak kalıyor. Ofia elemanları ise başta servis ikramları olmak üzere şirketin veya çalışma ofisinin her türlü ihtiyacını karşılayan elemanlardır.

İkram görevlisi özellikle fuar ve büyük ofislerde en çok aranan eleman türlerinden biridir. Bir fuarda ürün tanıtımını yaparken diğer yandan ürünle ilgilenen müşteri ve misafirlere çeşitli yiyecek ve içeceklerin sunulmasında hizmet eden bu görevliler tam gün veya yarım gün çalışma olanaklarına da sahiptirler. Servis elemanları olarakda adlandırılabilen ikram görevlileri zamanla çalışılan iş koluna göre kalıcı bir eleman olarak çalışma hayatlarına devam edebiliyorlar. Örneğin yarım gün çalışan bir ikram görevlisi daha sonra tam gün çalışmayı kabul ederse bir ofis elemanı olarak çalışılan yerde kalmış oluyor.  İkram ve servis görevlileri iş yerinin bir elemanı olarak kalırlarsa zamanla iş yerinin diğer işlerini de yapabilir hale gelerek iş tanımları genişliyor.

Servis ve ikram görevlileri öncelikle iş yerine gelen müşteri veya misafirleri en iyi şekilde karşılamakla sorumludurlar. Konukları karşılayıp ilgili yerlere ilettikten sonra onlara çay ve kahve ikramında bulunmaları gerekmektedir. Genellikle büyük şirketlerin çeşitli organizasyonlarında aranan bu elemanlar isterlerse daha sonra kalıcı olarak ofis içinde de çalışabilirler.

info@yeditepetemizlik.com.tr
Tüm hakları yeditepetemizlik.com.tr'e aittir. 2016® temizlik Firmaları