Zemin Cila Hizmeti

YEDİTEPE TEMİZLİK

Zemininiz ne tür bir yapı ile kaplı olursa olsun temizliğinin ve bakımının yapılabilmesi için cilaya ihtiyacı vardır. Cila hizmetleri daha çok mermer, granit, taş, seramik ve parke gibi yüzeylere uygılanmaktadır. Ancak zeminde kullanılan malzeme çeşitliliği artıkça cila çeşitleri de artmıştır. Cilalama iki yol ile yapılabilir. Birincisi kristal cilalama olarak bilinen ve bir makine ile yapılan cilalamadır. İkincisi ise ekspert cilalama olan ve el ile atılan cilalamadır. Kristalize yöntem ile yapılan cilalamada zemin daha koruyucu olur, temizliği ve bakımı daha kolay olur ve cila daha uzun bir süre gider. El ile atılan bezli cilalama ise daha kısa bir süre kullanım olanağı verir. Her iki cilada zeminin ne sıklıkla kullanıldığı, aşınma durumunun ne olduğuna göre değiştiği için cilalama süreleri tam olarak tespit edilemez.

Zemin cila hizmeti zemin ne ile döşenmiş olursa olsun her tür zemine uygulanabilecek bir hizmettir. Cilaların içinde zemine uygun maddeler bulunur. Bu nedenle her zemine aynı madde kullanılarak cila atılamaz. Bazı temizlik malzemelerinin içindede cila bulunur. Ancak özel olarak attırılmayan cila gerçek bir cila hizmeti olmadığı için istenilen sonucu vermeyebilir. Cilaların içinde yalnızca parlaklığı veren maddeler bulunmaz. Cilalarda parfüm, hijyenin sağlanması için çeşitli kimyasallar ve filmlerde bulunur.

Zemin cila hizmeti zeminlerin daha uzun bir süre kullanılması ve zemin dayanıklılığının arttırımlası için yapılır. Bunun yanında cilası gitmiş zeminlerin bakımı ve temizliği de çok zor olmaktadır. Zemin cilası için her zemine özgü ayrı cila çeşidi kullanılmalıdır. Böylelikle zemininizi daha uzun bir süre kullanma olanağı bulursunuz. Uzun bir süre cilalanmayan zeminler zamanla çatlamalara neden olur. Bunun yanında temizliği de zordur.

info@yeditepetemizlik.com.tr
Tüm hakları yeditepetemizlik.com.tr'e aittir. 2016® temizlik Firmaları